۶۶۶۸۹۰۶۳ ( 021 )
با ما در ارتباط باشید

انواع کمپرسور و کاربرد آن

انواع کمپرسور و مقدمه‌ای بر آن

انواع کمپرسور بر اساس کابرد، ظاهر و قابیلت حمل آن به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند؛ کمپرسور‌های هوا این روزها در زندگی ما رسوخ کرده‌اند و به وسیله‌ای جدا ناپذیر تبدیل شده‌اند. همانطور که گفته شد انواع کمپرسور را بر اساس موارد مختلفی بررسی کرد. ما در این مقاله به بررسی دو مورد از انواع کمپرسور بر اساس کاربردی که دارند پرداخته‌ایم و از کاربرد کمپرسور ها برای شما گفته‌ایم. قبل از مطالعه این مطلب به مراجعه به مقاله ” کمپرسور چیست ؟ ” تعریف و چگونگی عملکر کلی کمپرسورها را مطالعه کرده و با دسته بندی عمومی آن‌ها نیز آشنا شویذ.

متخصصان ما در شرکت هواکوب سپنتا با بکارگیری از منابع روز دنیا در زمینه تعمیرات کمپرسور و خرید و فروش آن در این مقاله به بررسی موارد زیر پرداخته‌اند.

  • معرفی انواع کمپرسور و کاربرد آن
  • کمپرسور‌ پیچشی از انواع کمپرسور و کاربرد آن
  • کمپرسور سانتریفیوژ از انواع کمپرسور و کاربرد آن

متخصصان ما در شرکت هواکوب سپنتا همواره آماده خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه فروش و تعمیرات کمپرسور هستند؛ از این رو می‌توانید با مراجعه به بخش مشاوره وبسایت هواکوب نسبت به اطلاع از خدمات تعمیرات کمپرسور هوا در انواع مختلف آگاهی حاصل کنید.

معرفی انواع کمپرسور و نحوه کارکرد آنها

کمپرسور ماشینی است که برای افزایش فشار گازها و بخارها؛ یعنی سیالات تراکم پذیر استفاده می شود. این دستگاه ها در گسترش صنایع اهمیت زیادی دارند و این امر باعث شده است تا «بارکش صنایع» نامیده شوند. کمپرسورها در تجهیزات پزشکی، صنایع هواپیمایی، وسایل خانگی و غیره کاربرد دارند. در این مقاله چند نوع کمپرسور پرکاربرد و نحوه عملکرد آنها را بررسی می کنیم.

انواع کمپرسور هوا | کاربرد کمپرسور هوا | کمپرسور سانتریفیوژ

کمپرسور پیچشی

کمپرسور پیچشی یکی از انواع کمپرسورها هستند که با عملکرد جابجایی مثبت شناخته می شوند. منظور از کمپرسورهای جابجایی مثبت آنهایی هستند که گاز را در قسمت ورودی محبوس و حجم آن را توسط یک عضو متراکم کننده کاهش می دهند؛ در نتیجه باعث افزایش فشار گاز می شوند. فاصله مولکول های گاز که در ظرف موجود هستند، کاهش پیدا می کند و برخورد آنها با هم بیشتر می شود؛ بنابراین، مولکولها مقدار نیروی زیادتری را به ظرف وارد می کنند و فشار گاز را بالا می برند.

انواع کمپرسور هوا | کاربرد کمپرسور هوا | کمپرسور سانتریفیوژ

ابزار متراکم کننده در کمپرسورهای رفت و برگشتی پیستون نام دارد؛ اما در کمپرسورهای پیچشی مارپیچ هایی به نام male مسئولیت تراکم سازی را بر عهده دارند. مارپیچه male روی خود چند برآمدگی به شکل مارپیچ دارد. این مارپیچه با چرخش خود باعث حرکت گاز به سمت جلو می شود. مشابه این حرکت در مارپیچه دستگاه چرخ گوشت اتفاق می افتد. اگر به دنبال خرید کمپرسورهای پیچشی و یا استفاده از خدمات تعمیرات کمپرسور هواکوب هستید، اینجا کلیک کنید.

  • نحوه حرکت گاز در کمپرسورهای پیچشی

ظرف نگهدارنده گاز در دستگاه های کمپرسور رفت و برگشتی سیلندر است؛ اما در کمپرسورهای مارپیچه ای female مسئول این­کار است. هر دو سیلندر و female کارکرد کاملا مشابه دارند و به عنوان ظرفی عمل می کنند که گاز در آن قرار می گیرد و متراکم می شود. مارپیچه های female نیز مانند مارپیچه های male روی خود شیارهایی دارند.

در کمپرسورهای پیچشی، گاز ابتدا کل حجم ورودی یک شیار مارپیچه female را پر می کند. سپس، حرکت چرخشی با چرخش محرک که یک توربین یا موتور الکتریکی است، به مارپیچه male منتقل می شود و این مارپیچه شروع به چرخش می کند. در این حالت مارپیچه female هم به دلیل درگیر بودن با مارپیچه male به چرخش در می آید. برجستگی هایی که روی مارپیچه male قرار دارد داخل شیارهای مارپیچه female به تناوب حرکت می کند. به این ترتیب، حجم گاز محبوس در شیارها کاهش و فشار آن افزایش پیدا می کند.

تراکم گاز تا زمانی که فضای بین پرّه ها به مجرای خروجی شیارها وصل است، ادامه پیدا می کند و از آن خارج می شود.

شیارهای مارپیچ  female به ترتیب وارد مجرای خروجی می شوند و ابتدا گاز متراکم داخل مجرای خروجی را تخلیه می کنند. سپس، مجددا پر از هوای کم فشار می شوند. این سیکل به طور متناوب تکرار می شود.

کمپرسور سانتریفیوژ

کمپرسور سانتریفیوژ از نوع دینامیکی هستند و عضو متراکم (پیستون یا male) ندارند. تراکم گاز در این کمپرسورها با نیروی گریز از مرکز و سرعت حاصل از چرخش گاز از طریق پروانه (impeller) انجام می شود. پروانه از اجزای متحرک این سانتریفیوژها است و تمام انرژی مورد نیاز گاز در طول عمل تراکم را تامین می کند. چرخش پروانه و انرژی که توسط پره ها به گاز داده می شود، باعث افزایش فشار استاتیکی و در نتیجه فشار گاز می شود. به این ترتیب، نیروی گریز از مرکز که به گاز بین پره ها وارد می شود گاز را متراکم می کند. فشار استاتیکی همچنین سرعت گاز را در مسیر گذر از مرکز تا رسیدن به محیط چرخ بالا می برد. افزایش کل فشار گاز که از طریق پروانه ایجاد می شود با مجموع افزایش فشار سرعتی و استاتیکی برابر است. شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروشگاه شرکت هواکوب در قسمت ” کمپرسور سانتریفیوژ ” این کمپرسور‌ها را مشاهده و نسبت به خرید آن اقدام کنید.

انواع کمپرسور هوا | کاربرد کمپرسور هوا | کمپرسور سانتریفیوژ

  • نحوه حرکت گاز در کمپرسور سانتریفیوژ

پروانه ها در کمپرسور سانتریفیوژ  روی یک شفت نصب می شوند. با چرخش شفت روتور نیز می چرخد. این چرخش ها گاز را در راستای محور شفت  (به صورت محوری) وارد پروانه می کنند. گاز به صورت شعاعی، (عمود بر محور شفت) با فشار و سرعت بیشتر از پروانه خارج می شود. حرکت روتور به وسیله موتور الکتریکی یا توربین انجام می شود. گاز از قسمت مرکزی با فشار و سرعت پایین وارد چشمه ورودی یا چشمه کمپرسور می شود. سپس، حرکت چرخشی پروانه فشار آن را افزایش می­دهد. در نهایت گاز از قسمت خروجی کمپرسور خارج می شود.

 هدایت جریان گاز با افت حداقلی به دهانه پروانه، تنها به یک عامل بستگی دارد و آن نوک پره های پروانه است. نحوه کار نوک پره های پروانه با سرعت دورانی شفت تناسب دارد؛ اما به این دلیل که سرعت پروانه ها نمی تواند از یک مقدار مشخص بیشتر باشد، افزایش فشار گاز عبوری از آن نیز نمی تواند بیشتر از یک محدوده خاص باشد. در صورت نیاز به فشار بالاتر باشد از دو یا چند پروانه بیشتر استفاده می شود. در این صورت، گاز خروجی از پروانه اول با ورود به پروانه های بعدی فشرده تر می شود. بدیهی است که در آخرین پروانه گاز به حداکثر میزان تراکم می رسد. کمپرسورهای صنعتی معمولا چند مرحله ای هستند و گاه به بیش از ۱۰ عدد پروانه مجهز هستند.

گاز در یک کمپرسور چند مرحله ای ابتدا به صورت محوری وارد پره اول می شود. سپس، با افزایش فشار و سرعت، از پروانه اول خارج می شود و وارد محفظه های خاص می شود. این محفظه­ها دیفیوزر نامیده می شوند. سرعت گاز در دیفیوزرها کاهش و در نتیجه فشار آن افزایش می یابد. سپس، گاز به پروانه دوم می رود و به همین صورت از همه پروانه ها عبور می کند. سرانجام، آخرین پروانه را هم رد می کند و وارد محفظه خروجی  می شود.

افزایش فشار کلی کمپرسورهای سانتریفوژ با مجموع افزایش فشارهای ایجاد شده توسط هر یک از پروانه ها برابر می باشد. برای رسیدن به حداکثر راندمان، تبدیل سرعت به فشار در پوسته کمپرسور باید آرام و به تدریج انجام شود و در کل این جریان، فشار گاز دچار افت محسوس نشود. برای این منظور، معمولا در مسیر عبور گاز مجموعه تیغه های راهنما نصب می شود. تیغه های راهنما گاز را از خروجی یک پروانه می گیرند و به سمت ورودی پروانه بعدی هدایت می کنند. این تیغه ها در قسمت خلاف جهت خروج گاز از پروانه طراحی می شوند تا با افزایش سطح مقطع، کاهش سرعت و افزایش فشار به صورت تدریجی و آرام انجام شود و افت فشار نداشته باشد. در کمپرسورهای چند مرحله ای تراکم پروانه زیاد است و طبیعی است که حجم گاز کاهش پیدا کند. برای حل این مشکل در این کمپرسورها پهنا و قطر پروانه ها در جهت جریان گاز به تدریج کمتر می شود.

پاسخی بگذارید

دیدگاه

*