۶۶۶۸۹۰۶۳ ( 021 )
با ما در ارتباط باشید
تعویض روغن کمپرسور | زمان تعویض روغن کمپرسور | نحوه تعویض روغن کمپرسور پیستونی | تعویض روغن کمپرسور یخچال

آموزش تعویض روغن کمپرسور

تعویض روغن کمپرسور و مقدمه‌ای بر آن

تعویض روغن کمپرسور ها در انواع مختلف روغنی آن‌ها موضوعی است که پس از مدتی می‌بایست برای انجام آن اقدام کنید. روغن کمپرسور به عنوان یکی از قطعات کمپرسور فرآورده‌ای است که پس از گذشت زمانی معین نیازمند تعویض می‌باشد و عدم تعویض آن می‌تواند باعث از بین رفتن و ساییدگی در دیگر قطعات این ماشین مکانیکی شود! نحوه تعویض روغن کمپرسور پیستونی و سیر انواع کمپرسورهای نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواکوب نیازمند آموزش و ارائه راهنمایی‌های مود نیزا می‌باشد. اگر می‌خواهید کارکرد روغن در کمپرسور را بشناسید اینجا کلیک کنید.

آموزش عوض کردن روغن کمپرسور در هریک از انواع مختلف آن می‌تواند مراحل و رویه متفاوتی را داشته باشد، به همین منظور مشاوران نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواکوب در این مقاله به اشاره به زمان تعویض روغن کمپرسور ها در انواع مختلف راهکارهایی را برای عوض کردن این فرآورده به شما آموزش خواهند داد. در این مقاله به بررسی موارد زیر در آموزش عوض کردن روغن کمپرسور های مختلف پرداخته شده است.

 • تعویض روغن کمپرسور پیستونی
 • نحوه تعویض روغن کمپرسور دیزلی
 • زمان تعویض روغن کمپرسور یخچال به همراه آموزش

تعویض روغن کمپرسور | زمان تعویض روغن کمپرسور | نحوه تعویض روغن کمپرسور پیستونی | تعویض روغن کمپرسور یخچال

روغن کمپرسور چیست؟!

روغن کمپرسور یک فراورده صنعتی و از دسته قطعات کمپرسور هوای فشرده به حساب می‌آید؛ این فرآورده در برخی از کمپرسور ها مورد استفاده قرار گرفته و وظیفه روانکاری و محافظ از سایر قطعات کمپرسور از ساییدگی را دارد. اگر می‌خواهید بیشتر در مورد روغن کمپرسور هوا و نحوه کارکرد آن اطلاع داشته باشید، اینجا کلیک کنید. همچنین شما می‌توانید برای تهییه روغن کمپرسور با بخش فروش نمایندگی هواکوب در تماس باشید.

آموزش تعویض روغن کمپرسور پیستونی

برای یاد گرفتن نحوه تعویض روغن کمپرسور پیستونی ابتدا بهتر است بدانید بهتر است از چه روغنی و به چه میزان برای این نوع کمپرسورها استفاده شود. اهمیت استفاده از روغن سالم در کمپرسور پیستونی هواکوب به دلیل افزایش دما در اثر بالا و پاُین رفتن پیستون‌های این ماشین مکانیکی می‌باشد.

اگر مقاله انواع کمپرسور در سایت هواکوب را خوانده باشید متوجه شده‌اید که این نوع کمپرسورها در اثر حرکت پیستون ها درون سیلندر اتفاق می‌افتد؛ این پیستون ها در هر دقیقه  بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار این رفت و برگشت دارند و همین رفت و برگشت عوارضی چون ساییدگی و افزایش دما را به دنبال خواهد داشت! روغن کمپرسور از این مورد جلوگیری می‌کند.

 • روغن کمپرسور پیستونی چه مقدار باید باشد ؟!

یکی از مواردی که در نحوه تعویض روغن کمپرسور چیستونی می‌بایست به آن اشاره شود، میزان روغنی است که بایست برای جایگزینی با روغن فرسوده استفاده شود. برای اینکه از اندازه صحیح روغن کمپرسور پیستونی مطلع شوید بایست از  روغن نمای هواساز کمپرسور استفاده کنید. در هنگام تعویض روغن کمپرسور پیستونی توجه کنید تا روغن اندازه نصف شیشه این روغن نما باشد.

اگر روغن مورد استفاده کمتر از این مقدار باشد باعث میشود که روغن کاری سطح سیلندر به خوبی صورت نگیرد؛ همچنین افزایش بیش از حد روغن در این محفظه باعث می‌شود روغن اضافی از لوله روغن ریز نشت پیدا کند.

 • کدام روغن برای کمپرسور پیستونی مناسب‌تر است ؟!

ما در نمایندگی هواکوب به شما پیشنهاد می‌کنیم از روغن VDL100 برای کمپرسورهای پیستونی هواکوب استفاده کنید. اگر به این روغن دسترسی نداشتید روغن ماشین جایگزین مناسبی برای آن می‌باشد.

 • چگونه روغن کمپرسور پیستونی را تعویض کنم ؟!

برای تعویض روغن کمپرسور پیستونی ابتدا پیچ تخلیه روغن زیر مخزن را باز کرده تا روغن فاسد شده خارج شود؛ در گام بعدی برای باز شدن  لوله روغن ریز روی کارتر کمپرسور آن را بپیچانید و در ادامه مقدار لازم روغن را به داخل هواساز کمپرسور روغن بریزید.

تعویض روغن کمپرسور یخچال

همانطور گه می‌دانید یخچال فریزرها نیز از کمپرسور‌های متفاوتی استفاده می‌کنند که برخی از آنها از دسته کمپرسورهای روغنی می‌باشند. پس از اینکه یک یخچال فریزر را خریداری کردید با گذشت مدت زمانی می‌بایست برای تعویض روغن کمپرسور یخچال در جهت بهبود عملکرد آن و همچنین برای جلوگیری از وارد شدن خسارت اقدام کنیدِ؛ در این بخش از مقاله هواکوب به شما نحوه تشخیص زمان مناسب برای تعویض روغن کمپرسور یخچال و همچنین نحوه تعویض آن را به شما آموزش می‌دهیم. اما قبل از هر اقدامی بهتر است از دفترچه راهنمای یخچال خود برای انتخاب روغن مناسب اقدام کنید و در صورت داشتن سوالی با ما در تماس باشید. 

 • مراحل تعویض روغن کمپرسور یخچال چیست ؟

اگر کمپرسور یخچال شما دچار ایراد شده باشد گام اول چک کردن روغن و یا تعویض آن می‌باشد. توجه کنید اگر مشکل نشتی داشته باشید می‌توانید خودتان مقداری روغن اضافه کنید اما اگر میزان روغن داخل محفظه بیشتر شده و فریز می‌گند بهتر است از تکنسین‌های ما در نمایندگی هواکوب کمک بگیرید. به طور کلی تعویض روغن کمپرسور یخچال به شرح زیر است. 

 1. استفاده از یک پمپ خلا و وصل کردن آن به شیره مکش کمپرسور برای خارج کردن محتویات.
 2. در این مرحله سر دیگر شلنگ پمپ را ارد ظرف روغن جدید کنید. 
 3. در این مرحله باید پمپ خلا را روشن کنید.
 4. سطح روغن را در کمپرسور نگاه کنید و دقت داشته باشید روغنی که به کمپرسور وارد می کنید به همان اندازه ای باشد که از آن کم شده است.
 5. مقدار روغنی که اضافه کرده‌ایر را یادداشت کنید. ( بعدا ممکن است لازم شود! )
 6. کمپرسور را تخلیه و شیر قطع کن کمپرسور را باز کنید.
 7. پایان مراحل با روشن کردن کمپرسور یخچال همراه است. 

تعویض روغن کمپرسور | زمان تعویض روغن کمپرسور | نحوه تعویض روغن کمپرسور پیستونی | تعویض روغن کمپرسور یخچال

 • روغن کمپرسور یخچال را چه زمانی باید عوض کرد ؟

اطلاع از زمان صحیح برای تعویض روغن در کمپرسور های یخچال بسیار مهم است؛ چرا که از هزینه اضافی جلوگیری کرده و ریسک خراب شدن کمپرسور را در مواقعی که روغن سالم است از بین می‌برد! 

زمان تعویض روغن کمپرسور در یخچال ها هر شش ماه است؛ برخی بر این باورند که تا زمانی که رنگ روغن سیاه نشود می‌توان از آن استفاده کرد اما باید خاطر نشان کنیم این باور غلط بوده و باید هر شش ماه نسبت به تعویض روغن اقدام شود. اهمیت این موضع از آن جهت است که کمپرسور ها نقش اساسی را بر روی موتور ایفا می‌کنند. اگرچه سیاه شدن روغن نشان از کارکرد مناسب آن است، که در واقع غبار و آلودگی محیط و قطعات را به خود جذب کرده و کارکرد موتور یخچال را سهولت بخشیده است.

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله به اهمیت تعویض روغن کمپرسور در زمان مناسب پی برده‌اید اما عوملی که در این زمان نیز موثر هستند را بایست در نظر بگیرید! شرایط محیطی که دستگاه شما در آن کار می‌کند، میزان کارکرد در روز و از همه مهمتر مرغوبیت روغنی که استفاده می‌کنید همگی در زمان تعویض روغن کمپرسور تاثیرگذار هستند. ما در نمایندگی هواکوب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستم و در صورت هرگونه سوال و ابهامی درباره تعمیرات می‌توانید با ما در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

دیدگاه

*