۶۶۶۸۹۰۶۳ ( 021 )
با ما در ارتباط باشید

آشنایی با کمپرسور باد صنعتی

کمپرسور هوا یا همان پمپ باد یکی از دستگاه های پرکاربرد در صنعت است که تامین کننده هوای فشرده مورد استفاده در وسایل بادی می باشد. کمپرسور باد صنعتی در انواع گوناگونی تولید می شود که هر کدام در شرایط خاص خود بکار برده خواهد شد. برای اطلاع بیشتر در مورد شیوه ی عملکرد این دستگاه، قیمت و انواع موجود در بازار به متن زیر توجه کنید.

کمپرسور باد چیست؟

در پاسخ به این سوال که پمپ باد چیست ؟ باید گفت که این وسیله انرژی مورد نیاز ابزار های بادی را فراهم می کند و در صنعت های مختلفی مانند پتروشیمی، خودروسازی، صنایع دفاعی، معدن ومتراکم کردن گاز های صنعتی مانند اکسیژن، نیتروژن و… مورد استفاده قرار می گیرد. جدای از صنعت در ساخت ابزار های خانگی مانند جاروبرقی، کولر و یخچال نیز به کار برده می شود. تامین هوای مورد نیاز و فشار حاصل از آن به عواملی مانند حجم، گنجایش مخزن و نوع کمپرسور باد صنعتی بستگی دارد. در صورتی که نوع کمپرسور با میزان فعالیت وسیله ی بادی تناسب نداشته باشد باعث اتلاف انرژی، فرسودگی موتور و قسمت های مربوط به موتور می شود. برای درک بهتر از چیستی کمپرسور پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه این مقاله به مطلب کمپرسور چیست را در وبسایت ما مطالعه کنید.

کمپرسور باد صنعتی

شیوه کارکرد کمپرسور باد صنعتی

این دستگاه هوا را با فشار مشخصی که  برای دستگاه بادی در نظر گرفته شده به درون خود می فرستد و پس از این که  هوا متراکم شد برای فراهم کردن انرژی جنبشی مورد نیاز وسیله بادی به بیرون رانده می شود که این انرژی آلودگی کمی تولید می کند. برای کنترل افزایش دمایی که در کمپرسور باد صنعتی اتفاق می افتد لازم است که خنک کننده ای در آن تعبیه شود تا هوای متراکم شده را با دمایی مناسب به درون وسیله منتقل کند. این نوع دستگاه بر اساس حجم مخزن به کمپرسور باد صنعتی ۱۰ لیتری ۸۰ لیتری، ۱۰۰ لیتری و تا حد اکثر ۱۲۰۰ لیتری تولید می شود.

انواع کمپرسور باد صنعتی

به طور کلی کمپرسور باد صنعتی به سه گروه تقسیم می شوند.

 • پمپ باد اسکرو؛ کمپرسور باد اسکرو یا کمپرسور روتاری با استفاده از مکانیسم چرخشی در گروه پمپ باد های جابجایی مثبت قرار می گیرد. از مزایای این وسیله می توان به زمینه ی کارکردی بالا، سهولت در نصب، هزینه کاری پایین، قطعات مکانیکی کمتر، راندمان مکانیکی بالا و قابلیت استفاده در تنار های بالا اشاره کرد که مناسب صنایع مختلف مانند کارخانه ها و کارگاه های بزرگ که نیازمند فشار هوای بالا هستند.

کمپرسور باد صنعتی اسکرو

 • کمپرسور باد فشار قوی؛ این نوع از کمپرسور باد بیشتر در صنایعی مانند بطری آب معدنی استفاده می شود که توانایی هوادهی ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ لیتر در دقیقه دارد.
 • کمپرسور باد پیستونی؛ این نوع کمپرسور بیشتر در واحد های صنعتی و کارگاه ها استفاده می شود که بسته به حجم مخزن استفاده می شود.
 • کمپرسور باد فندکی؛ از این نوع کمپرسور بادی می توان در پنچری و کم بادی لاستیک اتوموبیل جهت تعمیر سرپایی آن استفاده کرد. مزایای کمپرسور باد فندکی سرعت و قدرت بالا، وزن مناسب جهت جابجایی و استفاده در هر مکانی که لازم است که به آن ها اشاره شد. کمپرسور باد فندکی دارای انواع گوناگونی می باشد، برای مثال برخی از مدل های آن مجهز به پورت USB و چراغ قوه است و برخی دیگر دوکاره اند و علاوه بر فندکی خودرو می توان به باتری خودرو نیز متصل کرد. در عده ای دیگر نیز توانایی دمندگی و مکندگی دیده می شود.

کمپرسور باد صنعتی فندکی

قیمت کمپرسور باد صنعتی

قیمت کمپروسور باد صنعتی یا همان پمپ باد به عوامل گوناگونی بستگی دارد که توجه به این عوامل می تواند به شما برای خرید مقرون به صرفه کمک کند. توجه به نوع برند، حجم مخزن، قدرت و اندازه این وسیله در قیمت کمپروسور باد صنعتی از جمله این عوامل موثر هستند. با توجه به نوسانات روزانه بازار معرفی یک قیمت ویژه برای کمپروسور باد صنعتی امری دشوار به نظر می رسد ولی بهترین راه برای بدست آوردن قیمت و مطمئن شدن از آن مقایسه آن در شرکت های سازنده یا توزیع کننده کمپرسور باد صنعتی  است. یا برای خرید کمپرسور بادی پیشنهاد  می کنیم که با افراد خبره و باتجربه در این زمینه مشورت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت کمپرسور دیزلی را ئر فروشگاه هواکوب مشاهده کنید.

تعمیر کمپرسور باد صنعتی

در عیب یابی از مدل کمپرسورها باید به موارد زیر توجه کرد. آیا مشکل در روغن پمپ باد است؟ آیا پمپ باد بیش از حد گرم می شود؟ آیا فشار باد هوای پمپ بیش از حد افزایش یا کاهش می یابد؟آیا هوادهی کمپرسور باد صنعتی مناسب است؟ بعد از مرحله عیب یابی لازم است تمهیدات لازم برای هرکدام را بدانید برای نمونه به موارد زیر توجه بفرمایید.

تعمیر کمپرسور باد صنعتی | کمپرسور باد صنعتیتعمیر پمپ بادی که بیش از حد گرم شده است:

 • بررسیmpy و تنظیم آن
 • چک شدن فیلتر مخزن چک کننده
 • چک کردن روغن و در صورت لزوم تعویض آن
 • کاهش حجم روغن اضافی که باعث این افزایش دما شده است.

تعمیر پمپ باد در صورت فشار بیش از حد در این کمپرسور

 • بررسی پرش سوییچ و تنظیم آن
 • بررسی انلودر و در صورت معیوب بودن به سرویس کار تماس برقرار کنید.
 • بررسی سولندر ولو و تنظیم و بررسی آن
 • بررسی PLC

تعمیر کمپرسور باد صنعتی در صورت هوادهی ناکافی

 • بررسی فیلتر هوا
 • بررسی فیلتر جداکننده
 • بررسی انلودر
 • بررسی شیلنگ های هوا برای وجود نشتی در آن
 • بررسی تسمه های دستگاه
در نظر داشته باشید که … 

تعمیر و نگهداری از کمپرسورها چه از نوع بادی چه از انواع دیگر اهمیت بیشتری نسبت به خرید دارد و تنها با داشتن اطلاعات کافی امکان پذیر است. شما می‌توانید با مراجعه به بخش تعمیرات کمپرسور هوا در وبسایت نمایندگی فروش و تعمیرات کمپرسور هواکوب این اطلاعات را بدست آورید و یا برای تعمیر کمپرسور خد با مشاوران ما تماس حاص فرمائید.

پاسخی بگذارید

دیدگاه

*